Nowy właściciel Pektowinu zainwestuje w linię technologiczną do produkcji koncentratów

30 stycznia 2012 roku, doszło do spotkania przedstawicieli zakładowych organizacji związkowych Pektowinu z nowym prezesem z ramienia francuskiego Natureksu. Zostali oni poinformowani o planach spółki, m.in. budowie nowej linii technologicznej, która zostanie zamontowana przed końcem roku - podała KZ NSZZ "Solidarność" w ZPOW Pektowin SA w Jaśle.

Jak czytamy w komunikacie "Soldiarności", podstawowym wyznacznikiem, dla którego Naturex zainteresował się jasielskim zakładem była produkcja pektyny. - Fakt, iż Polska jest dużym producentem koncentratu jabłkowego, daje możliwość pozyskania surowca do produkcji pektyny oraz możliwość produkcji innych koncentratów owocowo-warzywnych na potrzeby innych firm. Temu ma służyć nowa linia technologiczna. Jeżeli zaś chodzi o inne rodzaje produkcji, będą one podlegać analizie wewnętrznej, by można było znaleźć rozwiązania, które pozwolą na osiąganie przez nie zysku - podano.

Prezesem został J. Dikansky. - Jak zaakcentował, filozofią Naturex-u nie jest likwidowanie stanowisk pracy, tylko ich tworzenie, ale mogą zdarzyć się sytuacje, że likwidacja stanowisk pracy będzie niezbędna dla poprawy relacji biznesowych - podała "Solidarność".

Cały artykuł znajdziecie Państwo w poniższym linku.

 

Źródło: www.portalspozywczy.pl z dnia 13.02.2012r.