Minister rolnictwa zapowiada zmniejszenie administracji w centralach ARiMR i ARR

Zmniejszenie liczby pracowników oddziałów wojewódzkich i centrali Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Agencji Rynku Rolnego zapowiedział w piątek w Kielcach minister rolnictwa Marek Sawicki.

Minister poinformował, że w resorcie rolnictwa trwają prace nad połączeniem obu agencji w jedną instytucję. Jak tłumaczył, potrzeba więcej pracowników w biurach powiatowych i do kontroli na miejscu, po to, by lepiej obsłużyć rolnika. Dlatego - jego zdaniem - trzeba zmniejszyć administrację w oddziałach wojewódzkich i centralach tych instytucji.

Szef resortu rolnictwa dodał, że w planach jest także budowa jednej kompleksowej inspekcji bezpieczeństwa żywności i weterynarii, która będzie kontrolowała produkcję żywności "od pola do stołu". "Dziś pięć różnych inspekcji zagląda i do rolnika, i do przetwórcy, często zadania tych instytucji nakładają się, stąd pojawiające się czasami problemy" - mówił.

Sawicki zwiedzał w Kielcach XVIII Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech i XII Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi Las-Expo, na których prezentuje się prawie 600 wystawców z 15 państw Europy, Azji i Afryki. Jak podkreślił, cieszy duża liczba rolników zwiedzających wystawę.

Cały artykuł znajdziecie Państwo w poniższym linku.

 

Źródło: www.portalspozywczy.pl z dnia 16.03.2012r.