Wniosek o przejęcie Włocławka już w UOKiK

portalspozywczy.pl

Spółka Polskie Przetwory, należąca do KSC, złożyła wniosek do UOKiK o zgodę na przejęcie należącego do Agros Nova zakładu we Włocławku.

Jak informuje UOKiK, koncentracja ma polegać na „nabyciu przez Polskie Przetwory sp. z o.o. w organizacji części mienia Agros-Nova sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie". 

Prezes KSC Marek Dereziński mówił niedawno w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl, że Krajowa Spółka Cukrowa poszukuje sposobów na dywersyfikację działalności, ponieważ upatruje w niej szansę na rozwój całej spółki. Przykładem mogą być perspektywy rozwoju zakładu we Włocławku.

Należąca do KSC firma Polskie Przetwory zamierza w tym roku wykreować nową markę dla linii produktów przeznaczonych dla konsumenta indywidualnego. Oprócz tradycyjnych produktów, takich jak ketchup, koncentrat pomidorowy, przeciery warzywne, czy też warzywa konserwowe, Polskie Przetwory Sp. z o.o. planuje także uruchomienie produkcji nowych produktów w niszach rynkowych, zgodnie z trendem konsumenckim wymagającym od producentów serwowania żywności "wygodnej" i zdrowej.

Przypomnijmy, że pod koniec czerwca grupa Agros-Nova podpisała przedwstępną umowę sprzedaży zakładu produkcyjnego we Włocławku Krajowej Spółce Cukrowej.

 

 

 

Źródło: www.portalspozywczy.pl z dnia 20.09.2013 roku