Dyrektor FoodBev: Producenci z Europy Środkowo-Wschodniej coraz chętniej startują w konkursach

W Londynie zakończył się właśnie najważniejszy światowy konkurs na największe innowacje w grupie napojów funkcjonalnych Beverage Innovations Functional Drinks Awards 2012. Jak zauważa Bill Bruce, dyrektor firmy FoodBev, główny organizator i szef jury, w ostatnich latach rośnie zainteresowanie udziałem w konkursach ze strony producentów z Europy Środkowo-Wschodniej.

Zwycięzcami Beverage Innovations Functional Drinks Awards są na ogół małe firmy, często dopiero co powstałe. Dla wielu z nich sukces w tym konkursie jest trampoliną do dalszego rozwoju, nie tylko we własnym kraju, ale też na nowych rynkach.

Jak zauważa Bill Bruce, uzyskanie przez producentów napojów nagrody Beverage i Water Innovation Awards owocuje wieloma korzyściami, niezależnie od rodzaju samej nagrody. Laureaci i finaliści otrzymują szeroką promocję zarówno w Internecie jak i w ogólnoświatowych magazynach. Mają też prawo do posługiwania się logo na opakowaniach.

Niektórzy z laureatów trafiają również na polski rynek, jak np. triumfator sprzed paru lat, woda kokosowa Coco Juice dystrybuowana w Polsce przez firmę Vivalife. W ostatnich latach pojawili się również laureaci z Polski. W 2008 r. nagrodzono Jupik Aqua firmy Kofola Hoop, a dwa lata temu nagrodę Highly Commended w kategorii Best Functional Water w siostrzanym konkursie Water Innovation Award otrzymała Ustronianka z Jodem. Jerzy Nowotarski, naczelny dyrektor handlowy Ustronianki twierdzi, że ta nagroda bardzo pomogła w uzyskaniu jeszcze lepszego wizerunku marki, a w konsekwencji przyczyniła się do wzrostu sprzedaży. Dlatego Ustronianka starannie przygotowuje się do jesiennego konkursu Water Innovation Awards.

W tym roku wśród nagrodzonych znalazły się takie produkty jak: NutriWater firmy AlfaBambi GmbH - nagrodzony jako Best Natural Functional Drinks, B'lue wprowadzony przez Danone Narang Bevrages Pvt Ltd (Best Alertness Drink), Rosehip Juice z Biorproduct Company (Best Immunity Defence Drink), Lull firmy The Botanical Drinks Co. Ltd (Best Relaxation Drink), iShot Collagen Skin Potion wyprodukowany przez All Day Energy Ltd (Best Beauty Drink), Chamane Energy Drink (Best Energy Drink), Nectar Fuel firmy My Goodness Ltd (Best Sports/Fitness Drink), Magic Vitamin Balls zaproponowany przez McCarter a.s (Best Children Functional Drink). Przyznano też nagrody w kategoriach na najlepsze opakowanie, zamknięcie, etykietę i w kilku innych. Łącznie jury przyznało nagrody w 21 kategoriach spośród 80 zgłoszonych kandydatur z 19 krajów. Imprezę organizuje FoodBev powiązana z Zenith International.

 

Źródło: www.portalspozywczy.pl z dnia 05.04.2012r.