Zofia Szalczyk nowym wiceministrem rolnictwa

Premier Donald Tusk powołał Zofię Szalczyk na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Akt powołania wręczył w czwartek minister rolnictwa Stanisław Kalemba - poinformowało biuro prasowe resortu.
 

Zofia Szalczyk (64) jest absolwentką Wydziału Zootechniki Akademii Rolniczej w Poznaniu. W 1981 r. uzyskała na tej uczelni tytuł doktora nauk rolniczych.

Wiele lat pracowała w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Od stycznia 2008 r. do 31 lipca 2012 r. pełniła funkcję wiceprezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Przez 10 lat kierowała Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego Sielinko. Jest autorem licznych publikacji naukowych i popularno-naukowych.

Jest związana z Polskim Stronnictwem Ludowym. Z listy tego ugrupowania kandydowała do Sejmu w 2011 r. z okręgu pilskiego.

Jak dowiedziała się PAP, minister w piątek określi zakres obowiązków nowego zastępcy. Prawdopodobnie będzie zajmowała się ona uzgodnieniami dotyczącymi spraw europejskich.

Do czwartku w resorcie było dwóch wiceministrów: sekretarz stanu Kazimierz Plocke (PO) i podsekretarz stanu Tadeusz Nalewajk (PSL). Premier Donald Tusk po tzw. aferze taśmowej odwołał pod koniec lipca dwóch spośród czterech wiceministrów.

 

Źródło: www.portalspozywczy.pl z dnia 13.09.2012 roku