Kodeks praktyki
Logowanie
login
hasło
Newsy prasowe
W Polsce marnuje się 9 mln ton żywnościNa świecie marnuje się rocznie około 1/3 wyprodukowanej żywności, czyli nawet 2 mld ton. W Polsce co roku do śmietników trafia 9 mln ton jedzenia. Jednocześnie szacuje się, że w 2016 roku ok. 108 mln ludzi cierpiało z powodu głodu lub ciężkiego niedożywienia. Duża odpowiedzialność spoczywa na firmach, które powinny właściwie planować produkcję i zakupy, a także odpowiednio gospodarować żywnością, która nie zostanie sprzedana.

więcej>>

Nadal drożeje jabłko przemysłowe na UkrainieOgrodinfo.pl informował przed tygodniem (12 października), że Ukraina odczuwa braki jabłek dla przemysłu przetwórczego. W ostatnich dniach tendencje zwyżkowe cen jabłka przemysłowego odczuwano nadal.

więcej>>

UOKiK sprawdza, czy sieci handlowe nie zawyżają cen Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów kontroluje sieci handlowe i sprawdza, czy sztucznie nie zawyżały cen masła. Największy w południowej Polsce producent cukru został wezwany do ujawnienia swoich kontrahentów i umów z dostawcami. Kontrole trwają też na rynku skupu jabłek i mleka. To efekt trzech miesięcy obowiązywania ustawy o przewadze kontraktowej, która ma chronić małych dostawców przed nieuczciwymi praktykami handlowymi dużych podmiotów.

więcej>>

Spadek eksportu mrożonych truskawek z Polski w sezonie 2016/17Polska należy do czołówki światowych producentów i eksporterów mrożonych truskawek. Jest ich największym dostawcą na rynek unijny. Z danych Eurostatu wynika, że w ostatnich pięciu sezonach truskawki mrożone z Polski zaspokajały ok. 20-30% popytu importowego Wspólnoty na ten produkt.

więcej>>

Więcej newsów prasowych

Aktualności
Zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie „5 porcji warzyw, owoców lub soku VII”Stowarzyszenie „Krajowa Unia Producentów Soków” (KUPS) informuje o rozpoczęciu konkursu mającego na celu wybór wykonawcy ogólnopolskiego programu promocyjno – informacyjnego „5 porcji warzyw, owoców lub soku VII” i zaprasza do wzięcia udziału.

więcej>>

Nowym członkiem KUPS została firma FrankfoodDo Członków Stowarzyszenia Krajowa Unia Producentów Soków dołączyła firma Frankfood Sp. z o.o.

więcej>>

V Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki – TransPoland Translogistica 2017, 8-10.11.2017r., WarszawaStowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków objęło patronatem V Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki – TransPoland Translogistica 2017,  8-10.11.2017r., Warszawa.

więcej>>

Więcej aktualności

Członkowie KUPS
Partnerzy branżowi
Partnerzy medialni
Informacje dla branży Członkowie Legislacja Grupy robocze Archiwum

Interpretacje Ministerstwa RolnictwaPublikacjeNewsy prasoweKonferencje, seminaria, szkoleniaStanowiskaLista członkówNasi członkowieKodeks Praktyki AIJNPrzewodniki i zalecenia AIJNPrzewodnik dobrej praktyki Przewodnik QUALI JUICEKrajowe akty prawneUnijne akty prawneKonsultacje społeczneGrupy roboczePrognozowanie zbiorówDane z Global Trade Information Services, Inc201120102009200820072006
Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatność i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij