Kodeks praktyki
Logowanie
login
hasło
Newsy prasowe
Unijne zbiory jabłek najniższe od dekadyWedług najnowszych prognoz WAPA zbiory jabłek w Unii Europejskiej (21 krajów) w sezonie 2017/18 wyniosą 9,34 mln. t wobec 11,78 mln t, czyli będą o 21% mniejsze niż w poprzednim sezonie. Jeśli prognozy te okażą się trafne, to będą to najniższe unijne zbiory tych owoców  od dekady.

więcej>>

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa1 września powstanie Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR). Jednocześnie przestana istnieć dwie agencje rolne: Agencja Rynku Rolnego oraz Agencja Nieruchomości Rolnych. Zmiany te maja na celu zmniejszenie liczby  instytucji, ograniczenie kosztów  ich funkcjonowania  oraz poprawę jakości obsługi beneficjentów  i kontrahentów.

więcej>>

Bieżący sezon może być trudniejszy dla producentów ZSJ ze względu na mniejszą podaż surowcaW pierwszych 9 miesiącach sezonu 2016/17 przeciętnie za kilogram ZSJ eksportowanego z Polski płacono 1,00 EUR (dane IERiGŻ), czyli o 5% mniej w ujęciu rocznym. Jednocześnie przetwórcy mieli dostęp do relatywnie taniego surowca. Według danych MRiRW średnio w sezonie 2016/17 jabłka do przemysłu skupowano po 32 gr/kg, czyli o 8% taniej w porównaniu z poprzednim sezonem.

więcej>>

Dynamiczny wzrost eksportu zagęszczonego soku jabłkowego poza UEW pierwszych 10 miesiącach sezonu 2016/17 (lipiec 2016-kwiecień 2017) z Polski wyeksportowano 229,3 tys. t zagęszczonego soku jabłkowego (ZSJ), czyli o 6% więcej w porównaniu z analogicznym okresem przed rokiem. Jednocześnie w ujęciu wartościowym odnotowano nieznaczny spadek, o 1%, z 229,6 do 228,5 mln EUR, głównie ze względu na zmniejszenie wartości wywozu ZSJ do krajów unijnych.

więcej>>

Więcej newsów prasowych

Aktualności
Polska po raz pierwszy gospodarzem XIII Międzynarodowego Kongresu Promocji Warzyw i Owoców!19 września rozpocznie się jedno z najważniejszych wydarzeń jesieni – XIII Międzynarodowy Kongres Promocji Warzyw i Owoców. Wybór Polski na lokalizację Kongresu stanowi wyróżnienie na skalę światową. Wydarzenie organizowane co roku na wybranym rynku świata jest odpowiedzią na problem niskiego spożycia warzyw i owoców. Celem Kongresu jest propagowanie idei „5 porcji” związanej z rolą owoców, warzyw i ich przetworów, w tym soków w żywieniu człowieka, a także właściwej polityki prozdrowotnej. Kongres jest też platformą wymiany doświadczeń dla podmiotów zajmujących się produkcją i handlem w branży owocowo-warzywnej.

więcej>>

Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia KUPS - 28 czerwca 2017 roku

W dniu  28 czerwca 2017 roku w Warszawie odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia Krajowa Unia Producentów Soków (KUPS). Podczas Zgromadzenia przedstawiono członkom Stowarzyszenia sprawozdanie Zarządu, jednostek i grup roboczych KUPS oraz przyjęto sprawozdanie finansowe za 2016 rok. Udzielono absolutorium dla Zarządu KUPS i Komisji Rewizyjnej za rok 2016.

więcej>>

Akademia Sokowa IV, 28.11.2017 r., PoznańZakład Technologii Owoców i Warzyw Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Stowarzyszenie "Krajowa Unia Producentów Soków" (KUPS) serdecznie zaprasza na Akademię Sokową IV pt. "Soki owocowe i warzywne – jakość, technologia i ich wartość odżywcza", która odbędzie się w dniu 28 listopada 2017 roku w Poznaniu.

więcej>>

Więcej aktualności

Członkowie KUPS
Partnerzy branżowi
Partnerzy medialni
Informacje dla branży Członkowie Legislacja Grupy robocze Archiwum

Interpretacje Ministerstwa RolnictwaPublikacjeNewsy prasoweKonferencje, seminaria, szkoleniaStanowiskaLista członkówNasi członkowieKodeks Praktyki AIJNPrzewodniki i zalecenia AIJNPrzewodnik dobrej praktyki Przewodnik QUALI JUICEKrajowe akty prawneUnijne akty prawneKonsultacje społeczneGrupy roboczePrognozowanie zbiorówDane z Global Trade Information Services, Inc201120102009200820072006
Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatność i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij