Kodeks praktyki
Logowanie
login
hasło
Newsy prasowe
Niemcy zbiorą 122 300 ton truskawekDzięki lepszym warunkom pogodowym niż w roku poprzednim zbiory truskawek w Niemczech w 2018 roku będą wyższe. Według wstępnych szacunków Federalnego Urzędu Statystycznego (Destatis) plon truskawek z upraw polowych w Niemczech wynosi około 122 300 ton, o 6% więcej niż w roku poprzednim. Natomiast obszar uprawy truskawek w 2018 roku spadł o 3% do 12 500 hektarów.

więcej>>

Korekta mołdawskich prognozMołdawscy specjaliści branżowi skorygowali swoje wcześniejsze prognozy tegorocznych zbiorów jabłek w tym kraju. Według ostatnich, lipcowych już obserwacji należy spodziewać się wyższych niż wcześniej zapowiadano zbiorów.

więcej>>

Bez nowych rynków zbytu produkcja owoców i warzyw będzie traciła rację bytuPolska jest europejskim liderem w produkcji niektórych owoców i warzyw. Nie mamy sobie równych w produkcji czarnej porzeczki, wiśni czy buraków, a co czwarte jabłko produkowane w Europie pochodzi z naszego kraju. Produkcja w dużej mierze przewyższa krajowe potrzeby, dlatego rozwój eksportu jest koniecznością. Bez poszukiwania nowych rynków zbytu polskie ogrodnictwo będzie traciło rację bytu – podkreślają przedstawiciele producentów warzyw i owoców. Już teraz na zagraniczne rynki sprzedajemy blisko 3,5 mln ton owoców i warzyw.

więcej>>

Plan dla wsi oparty na trzech filarachNasz Plan dla wsi chcemy oprzeć na trzech filarach: ochrona, wsparcie i rozwój – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej, która odbywała się z udziałem ministra rolnictwa i rozwoju wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

więcej>>

Więcej newsów prasowych

Aktualności
Akademia Sokowa V pt. „Produkty sokownicze - technologia, rynek, żywienie, zdrowie”, 29.11.2018, ŁódźSerdecznie zapraszamy do udziału w Akademii Sokowej V pt. „Produkty sokownicze - technologia, rynek, żywienie, zdrowie”, która odbędzie się w Auli S-8 (Budynek A3)  na Politechnice Łódzkiej, Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności w Łodzi w dniu 29 listopada 2018 r.

więcej>>

Zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie „Promocja certyfikacji innowacyjnych przetworów z owoców i warzyw”Stowarzyszenie „Krajowa Unia Producentów Soków” (KUPS) informuje o rozpoczęciu konkursu mającego na celu wybór wykonawcy ogólnopolskiego programu promocyjno – informacyjnego „Promocja certyfikacji innowacyjnych przetworów z owoców i warzyw” i zaprasza do wzięcia udziału.

więcej>>

Zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie „5 porcji warzyw, owoców lub soku VIII”Stowarzyszenie „Krajowa Unia Producentów Soków” (KUPS) informuje o rozpoczęciu konkursu mającego na celu wybór wykonawcy ogólnopolskiego programu promocyjno – informacyjnego „5 porcji warzyw, owoców lub soku VIII” i zaprasza do wzięcia udziału.

więcej>>

Więcej aktualności

Członkowie KUPS
Partnerzy branżowi
Partnerzy medialni
Informacje dla branży Członkowie Legislacja Grupy robocze Archiwum

Interpretacje Ministerstwa RolnictwaPublikacjeNewsy prasoweKonferencje, seminaria, szkoleniaStanowiskaLista członkówNasi członkowieKodeks Praktyki AIJNPrzewodniki i zalecenia AIJNPrzewodnik dobrej praktyki Przewodnik QUALI JUICEKrajowe akty prawneUnijne akty prawneKonsultacje społeczneGrupy roboczePrognozowanie zbiorówDane z Global Trade Information Services, Inc201120102009200820072006
Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatność i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij