Kodeks praktyki
Logowanie
login
hasło
Newsy prasowe
Rosja znosi cła importowe dla mołdawskich owoców Rząd Federacji Rosyjskiej przyjął uchwałę znoszącą cła importowe na mołdawskie warzywa i owoce (również w puszkach), winogrona i produkty winiarskie od 1 stycznia 2019.

więcej>>

MRiRW: Pozyskać nowe rynki zbytu – eksport do państw spoza Unii Europejskiej1 stycznia weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie roślin oraz niektórych innych ustaw. Wprowadza ona rozwiązania, które umożliwią wykonanie wymagań importowych państw trzecich (spoza Unii Europejskiej), co jest zasadniczym warunkiem utrzymania i ubiegania się o otwarcie nowych rynków zbytu dla polskich towarów rolno-spożywczych.

więcej>>

Ważne przejęcie na rynku! Upadła firma Owoc Sandomierski w rękach spółki AB PPH z Mazowsza. Sok popłynie do Chin! W sobotę 12 stycznia 2019 roku została podpisana umowa dzierżawy między prezesem spółki AB PPH z Mazowsza, a syndykiem będącego w upadłości Owocu Sandomierskiego z Bilczy koło Sandomierza. AB PPH dzięki temu zwiększy możliwości produkcyjne, by zrealizować potężny kontrakt dla Chin.

więcej>>

Ardanowski: nie będzie łączenia inspekcji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo żywnościNie będzie łączenia inspekcji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo żywności - poinformował na spotkaniu z przedstawicielami Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Inspekcji Weterynaryjnej minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

więcej>>

Więcej newsów prasowych

Aktualności
XXII Miedzynarodowe Sympozjum KUPS,22-24 maja 2019, KarpaczStowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków (KUPS) organizuje XXII Międzynarodowe Sympozjum  pt. „Branża sokownicza dziś i jutro” w dniach  22-24 maja 2019 roku w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu.

więcej>>

Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia KUPS - 5 grudnia 2018 rokuW dniu 5 grudnia 2018 roku w Warszawie odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia Krajowa Unia Producentów Soków (KUPS). Przybyli na nie członkowie Stowarzyszenia – producenci soków zagęszczonych, producenci soków pitnych, nektarów oraz napojów z owoców i warzyw, producenci opakowań, maszyn i urządzeń do produkcji soków, przedstawiciele firm handlowych oraz członkowie z instytucji naukowych (IBPRS, IERGiŻ, IO). W spotkaniu wzięli udział również członkowie honorowi i zaproszeni goście.

więcej>>

Kryzys w rolnictwie: Zmiany w VAT pogorszą sytuację rolników i sadownikówWarszawa, 17.12.2018 – Proponowana przez Ministerstwo Finansów podwyżka stawki VAT na nektary i napoje owocowe lub warzywne z 5% do 23% będzie odczuwalna nie tylko przez polskich producentów, ale również rolników i sadowników. Obecnie w Polsce obserwujemy potężną nadprodukcję owoców i kluczowe jest zagospodarowanie każdej tony produktów rolnych. Zmiana stawek VAT na napoje zmniejszy zapotrzebowanie branży na owoce nawet o 190 tys. ton.

więcej>>

Więcej aktualności

Członkowie KUPS
Partnerzy branżowi
Partnerzy medialni
Informacje dla branży Członkowie Legislacja Grupy robocze Archiwum

Interpretacje Ministerstwa RolnictwaPublikacjeNewsy prasoweKonferencje, seminaria, szkoleniaStanowiskaLista członkówNasi członkowieKodeks Praktyki AIJNPrzewodniki i zalecenia AIJNPrzewodnik dobrej praktyki Przewodnik QUALI JUICEKrajowe akty prawneUnijne akty prawneKonsultacje społeczneGrupy roboczePrognozowanie zbiorówDane z Global Trade Information Services, Inc201120102009200820072006
Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatność i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij