Kodeks praktyki
Logowanie
login
hasło
Newsy prasowe
Sadownicy mają problem – koniec dopłat Unii do jabłek dotkniętych rosyjskim embargiemBruksela nie będzie już wspierać finansowo polskich plantatorów jabłek, którzy zmagają się ze skutkami moskiewskiego embarga na żywność. Informację tę przekazał Parlamentowi Europejskiemu komisarz ds. rolnictwa Phil Hogan w liście widzianym przez POLITICO - pisze Emmet Livingstone.

więcej>>

Ukraina – najszybciej rosnący dostawca owoców na rynek polski– W maju oraz czerwcu Ukraina wyeksportowała świeże i przetworzone owoce jagodowe oraz orzechy do Polski za 56 mln dol. Wielkość ukraińskiego eksportu do naszego kraju podwoiła w ciągu zaledwie dwóch lat – podaje portal EastFruit.

więcej>>

Znacznie wyższe plony jabłek w NiemczechTegoroczne zbiory jabłek rozpoczęły się w Niemczech około połowy sierpnia - ze względu na słoneczną pogodę ostatnich miesięcy, około dwóch tygodni wcześniej niż zwykle. Po kiepskich zbiorach w 2017 roku Federalny Instytut Rolnictwa i Żywności (BLE) spodziewa się znacznie wyższych plonów.

więcej>>

Nie popieramy argumentów siłowych

Stanowisko branży przetwórstwa owoców wobec dzisiejszych protestów sadowników pod zakładami przetwórczymi.

We wtorek 18 września 2018 r. o godz. 9.00 rozpoczęły się protesty producentów owoców pod kilkoma zakładami przetwórczymi, zainicjowane przez Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej.

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, informujemy, że jako branża jesteśmy otwarci na dialog na temat cen skupu owoców. W naszej ocenie powinien on być przede wszystkim oparty na argumentacji merytorycznej, a nie siłowej. Podjęte przez sadowników protesty przed zakładami przetwórczymi oznaczają niestety przyjęcie argumentacji siłowej, wbrew warunkom rynkowym, i takiemu podejściu jesteśmy przeciwni.

więcej>>

Więcej newsów prasowych

Aktualności
Akademia Sokowa V pt. „Produkty sokownicze - technologia, rynek, żywienie, zdrowie”, 29.11.2018, ŁódźSerdecznie zapraszamy do udziału w Akademii Sokowej V pt. „Produkty sokownicze - technologia, rynek, żywienie, zdrowie”, która odbędzie się w Auli S-8 (Budynek A3)  na Politechnice Łódzkiej, Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności w Łodzi w dniu 29 listopada 2018 r.

więcej>>

Konferencja „Znakowanie produktów spożywczych w świetle wymagań prawnych i orzecznictwa”, 11.10.2018r., WarszawaStowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków (KUPS) objęło patronatem konferencję PFPŻ pt. „Znakowanie produktów spożywczych w świetle wymagań prawnych i orzecznictwa”, która odbędzie się w dniu 11 października 2018 roku w Warszawie.

więcej>>

XI Konferencja Naukowo-Techniczna Woda i Ścieki w Przemyśle Spożywczym, 24-25.09.2018, KrakówStowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków objęło patronatem XI Konferencję Naukowo-Techniczną Woda i Ścieki w Przemyśle Spożywczym, która odbędzie się w dniach 24-25 września 2018 roku w Krakowie.

więcej>>

Więcej aktualności

Członkowie KUPS
Partnerzy branżowi
Partnerzy medialni
Informacje dla branży Członkowie Legislacja Grupy robocze Archiwum

Interpretacje Ministerstwa RolnictwaPublikacjeNewsy prasoweKonferencje, seminaria, szkoleniaStanowiskaLista członkówNasi członkowieKodeks Praktyki AIJNPrzewodniki i zalecenia AIJNPrzewodnik dobrej praktyki Przewodnik QUALI JUICEKrajowe akty prawneUnijne akty prawneKonsultacje społeczneGrupy roboczePrognozowanie zbiorówDane z Global Trade Information Services, Inc201120102009200820072006
Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatność i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij