Argan Capital chce sprzedać Hortex?

Puls Biznesu

Hortex miał bardzo słabe wyniki finansowe za rok obrotowy kończący się w maju 2012 r.. Spółka musiała złamać zabezpieczenia kredytów bankowych. Banki są nawet gotowe zmienić poziom zabezpieczeń, by dostosować je do pogarszającego się otoczenia rynkowego - twierdzi przedstawiciel jednego z banków-kredytodawców - informuje Puls Biznesu.

Słabe wyniki spółki Hortex  w 2011/2012 r. to efekt m.in. spadku konsumpcji soków jak również stagnacja na rynku mrożonek w Rosji. Do pogorszenia wyników przyczynił się także wzrost cen surowców i kursu walut.

Jak informuje Puls Biznesu sytuacja w spółce Hortex poprawia się. Producent mrożonek chce wypracować w tym roku obrotowym 800 mln zł przychodów ze sprzedaży i poprawić wynik finansowy.

Bankierzy inwestycyjni twierdzą, że banki kredytujące Hortex będą chciały wymusić szybką sprzedaż spółki. Puls Biznesu informuje, że fundusz Argan Capital szuka nabywców na część sokową.Podobno przedstawiciele spółki rozmawiali z wieloma większymi graczami na rynki m.in. z firmą Agros Nova, Maspeksem czy PepsiCo. Jednak przedstawiciel funduszu Argan zapewnia, że nie prowadzi zadnego procesu sprzedaży.

 

www.portalspozywczy.pl z dnia 31.01.2013 roku